Presný čas

Informácie o nultom ročníku

• Dieťa k 1. septembru dosiahne fyzický vek šesť rokov.
  • K zaradeniu do nultého ročníka je potrebné odborné psychologické vyšetrenie /vyšetrenie školskej zrelosti po zápise do 1.ročníka/.
  • Zaradiť do nultého ročníka je možné iba dieťa zo sociálne znevýhodneného prostredia /potvrdenie musí vydať CPPPaP /. odkaz tu
  • Nultý ročník môže navštevovať dieťa len jeden školský rok.
  • Nultý ročník navštevuje dieťa na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu.
  • Doporučenie pediatra.
  • Prihláška do nultého ročníka – je možné ju vyzdvihnúť na riaditeľstve školy ZŠ s MŠ, Ulica sv. Gorazda 1, Žilina – Vlčince.

Hlavné ciele:

• Nultý ročník všestranne pripraví deti pre vstup do prvého ročníka /základy matematických predstáv, rozvíjanie komunikačných schopností, grafomotorických zručností, manuálnych a pohybových schopností/
  • Nultý ročník poskytne počiatočné základy prvého ročníka.
  • Po absolvovaní nultého ročníka sa deti začlenia do výchovno-vzdelávacieho procesu prvého ročníka a minimalizujú sa ťažkosti pri osvojovaní učiva.

Organizácia práce v nultom ročníku:

• V nultom ročníku vyučuje pedagóg s kvalifikáciou pre prvý stupeň.
  • Pedagóg organizuje výchovno-vzdelávací proces v blokoch alebo vyučovacích hodinách a pracuje s deťmi na základe ich špecifických schopností.
  • Žiaci pracujú v skupine 8 až 12 rovnocenných detí a po dennej činnosti odchádzajú domov alebo môžu byť zaradení do činnosti školského klubu.
  • Dieťa môže byť normálne prijaté do školského klubu, malo by potom chodiť aj na obedy do školskej jedálne. Môže sa tiež začleniť do krúžkov v popoludňajších hodinách.

Deti majú tieto predmety:

1.   Rozvíjanie komunikačných schopností

2.   Rozvíjanie grafomotorických zručností a výtvarná výchova

3.   Zmyslová výchova a základy matematických predstáv

4.   Telesná výchova

5.   Hudobno-pohybová výchova

6.   Pracovná výchova

Súčasťou vyučovania sú rôzne námetové, didaktické a pohybové hry.

Čo sa dieťa má naučiť v nultom ročníku?

·         rozvíjať slovnú zásobu

·         zvýšiť úroveň hygienických a samoobslužných činností

·         spolupracovať s deťmi a komunikovať s dospelými

·         prekonávať prekážky a byť zodpovedný sám sa seba

·         byť zrelšie ako osobnosť

·         základy matematiky

·         rozvíjať svoju tvorivosť

Copyright © 2017 Základná škola s materskou školou, Ulica sv. Gorazda 1, Žilina  Rights Reserved.