Podnikateľský hravý deň

Naši prváci / áčkari a béčkari/sa rozhodli, že svoje matematické zručnosti vyskúšajú priamo v praxi. V jeden deň, miesto vyučovania, si založili svoju živnosť a začali podnikať.

Deň predtým, spolu s maminami napiekli chutné koláčiky a otvorili cukrárne. Nezabudli na pekáreň s voňavým pečivom. Na pultoch sa ponúkali lízanky, cukríky a iné dobrotky. Koho rozbolelo z prejedenia bruško, mohol navštíviť pani lekárku a lekáreň. Medzi ponúkanými službami nechýbala  kaderníčka, maséri, výroba papierových darčekov a pošta s prekvapením.

Naši podnikatelia samozrejme nakupovali a predávali svoj tovar za detské eurá. A aby viac zarobili, pozvali aj svojich kamarátov z iných tried. Sami postupne zistili, koľko peňazí minuli a aký mali zisk. Deti sa zabavili, precvičili si matematiku a naučili sa nové slovíčka / podnikanie, živnostník, klient, zisk, výdaj financií.../

Copyright © 2018 Základná škola s materskou školou, Ulica sv. Gorazda 1, Žilina  Rights Reserved.