Ulica sv. Gorazda 1,
010 08 Žilina

041/5656878
skola@zsgorazda.sk


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/zsgorazda/public_html/www/templates/dd_university_104/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Podnikateľský hravý deň

 Naši prváci / áčkari a béčkari/sa rozhodli, že svoje matematické zručnosti vyskúšajú priamo v praxi. V jeden deň, miesto vyučovania, si založili svoju živnosť a začali podnikať.

Deň predtým, spolu s maminami napiekli chutné koláčiky a otvorili cukrárne. Nezabudli na pekáreň s voňavým pečivom. Na pultoch sa ponúkali lízanky, cukríky a iné dobrotky. Koho rozbolelo z prejedenia bruško, mohol navštíviť pani lekárku a lekáreň. Medzi ponúkanými službami nechýbala  kaderníčka, maséri, výroba papierových darčekov a pošta s prekvapením.

Naši podnikatelia samozrejme nakupovali a predávali svoj tovar za detské eurá. A aby viac zarobili, pozvali aj svojich kamarátov z iných tried. Sami postupne zistili, koľko peňazí minuli a aký mali zisk. Deti sa zabavili, precvičili si matematiku a naučili sa nové slovíčka / podnikanie, živnostník, klient, zisk, výdaj financií.../