Naše Motto


„Každá škola má byť ako ohnivko v reťazi, v ktorej sa jeden článok spája s druhým a tak sa vytvorí súvislosť celku“ Ján Amos Komenský

Get Adobe Flash player

Kontakt

Základná škola s materskou školou
Ulica sv. Gorazda 1
Žilina, 01008
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Základná škola 041/5656878

Materská škola 041/5253779

Školská jedáleň 041/5656534

FAX 041/5656878


Podnikateľský hravý deň

 Naši prváci / áčkari a béčkari/sa rozhodli, že svoje matematické zručnosti vyskúšajú priamo v praxi. V jeden deň, miesto vyučovania, si založili svoju živnosť a začali podnikať.

Deň predtým, spolu s maminami napiekli chutné koláčiky a otvorili cukrárne. Nezabudli na pekáreň s voňavým pečivom. Na pultoch sa ponúkali lízanky, cukríky a iné dobrotky. Koho rozbolelo z prejedenia bruško, mohol navštíviť pani lekárku a lekáreň. Medzi ponúkanými službami nechýbala  kaderníčka, maséri, výroba papierových darčekov a pošta s prekvapením.

Naši podnikatelia samozrejme nakupovali a predávali svoj tovar za detské eurá. A aby viac zarobili, pozvali aj svojich kamarátov z iných tried. Sami postupne zistili, koľko peňazí minuli a aký mali zisk. Deti sa zabavili, precvičili si matematiku a naučili sa nové slovíčka / podnikanie, živnostník, klient, zisk, výdaj financií.../

 

Copyright © 2018 Základná škola s materskou školou, Ulica sv. Gorazda 1, Žilina  Rights Reserved.