Ulica sv. Gorazda 1,
010 08 Žilina

041/5656878
skola@zsgorazda.sk


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/zsgorazda/public_html/www/templates/dd_university_104/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Tajov- Banská Bystrica

  Žiaci ôsmeho ročníka navštívili 5.10.2017 dedinku ležiacu len pár kilometrov od Banskej Bystrice, Tajov.  Prezreli si tu rodný dom spisovateľa Jozefa Gregora Tajovského, kde sídli aj pamätná izba Jozefa Murgaša. Tento významný Slovák má konte množstvo patentov a vynálezov. Patrí k nim bezdrôtový telegraf  a navijak na rybársky prút.

   Následne pokračovali do Múzea SNP v Banskej Bystrici, kde sa dozvedeli mnoho nového vďaka pútavému výkladu lektora , zaujímavým exponátom a filmom. Bol to naozaj pekne a užitočne strávený deň!